Strona głównaSWOODBiblioteka SWOOD | Tworzysz? Skróć swój kod!

Biblioteka SWOOD | Tworzysz? Skróć swój kod!

biblioteka swood solidworks dpstoday

Biblioteka SWOOD | Tworzysz? Skróć swój kod!

Biblioteka SWOOD jest bardzo potężnym narzędziem podczas tworzenia nie tylko mebli skrzyniowych.

Podczas tworzenia szuflad mamy możliwość wyboru odpowiedniej prowadnicy czy też zawiasu, który składa się z wielu czynników. W przypadku poniższego przykładu doboru prowadnicy na jej wybór składają się dwa parametry.

 Długość prowadnicy

 Stan prowadnicy

długość prowadnicy solidworks swood

W przypadku użycia pętli IF kod dla doboru prowadnicy wyglądał by następująco:

kod swood solidworks

Ten kod odpowiednio się będzie wydłużał z kolejnymi długościami, kolorami czy też dodatkowymi parametrami typu kolor.

Te same parametry można zapisać w jednej linijce za pomocą dodawania do siebie poszczególnych wyborów. W tym przypadku kod będzie wyglądał następująco:

długość prowadnicy swood solidworks

Jak widać kod jest zdecydowanie krótszy w porównaniu z pętlą IF. Tworząc dwa parametry długość prowadnicy i stan szuflady możemy je sumować za pomocą znaku „+”. Pod parametr DLPRL podpiąłem konfigurację prowadnicy lewej. Każda konfiguracja odpowiada konkretnej długości prowadnicy oraz stanowi zamknięta/otwarta. Nazwa konfiguracji to przykładowo 300_O; 300_Z.

Zauważ, że nie użyłem całego określenia Otwarta lub zamknięta. W tym miejscu pojawia się kolejna możliwość skrócenia kodu, a mianowicie użycie znaku „|”.

solidworks biblioteka swood swoodbox szuflada

W polu możliwe wartości użyłem O|Otwarta oraz Z|Zamknięta. Zastosowanie takiej struktury pozwala na wyświetlenie w polu wyboru sekcji po separatorze czyli Otwarta/Zamknięta, a w kodzie użycie O lub Z.

szuflada solidworks swood stan

Podziel się:

Specjalista techniczny/ trener CAD i SWOOD. Absolwent Politechniki Warszawskiej, posiada certyfikat CSWE. Prywatnie interesuje się piłką nożną. Stara się łączyć pracę z grą w klubie oraz poszerzać wiedzę w zakresie meblarstwa jak i inżynierii odwrotnej.