Strona głównaSwoodUszkodzona karta menadżera poleceń CommandManager w SOLIDWORKS dla dodatku SWOOD – jak naprawić?

Uszkodzona karta menadżera poleceń CommandManager w SOLIDWORKS dla dodatku SWOOD – jak naprawić?

Naprawa CommandManager w SWOOD Design SOLIDWORKS

Uszkodzona karta menadżera poleceń CommandManager w SOLIDWORKS dla dodatku SWOOD – jak naprawić?

SWOOD Design w oparciu o środowisko SOLIDWORKS umożliwia w prosty i intuicyjny sposób projektować meble. Czasem jednak, kiedy wyłączamy i włączamy dodatek lub dokonujemy zmian w instalacji SWOOD lub SOLIDWORKS, karta dodatku w menadżerze poleceń CommandManager może ulec uszkodzeniu – polecenia znikają z karty, ikony otrzymują błędne podpisy lub przekierowują do innych funkcji niż pierwotnie.

W tym artykule przedstawione zostaną dwa sposoby na naprawę oraz usprawnienie interfejsu SWOOD Design. Zawarte tutaj wskazówki są uniwersalne jeśli chodzi o naprawę kart CommandManager innych dodatków.

Pierwotny układ karty SWOOD Design

Pierwotny układ karty SWOOD Design

Przykład uszkodzonej karty SWOOD Design

Przykład uszkodzonej karty SWOOD Design

Sposób pierwszy – naprawa i modyfikacja karty SWOOD Design

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na dowolną kartę w CommandManager i wybierz opcję „Dostosuj…”.
  CommandManager SWOOD SOLIDWORKS - jak naprawić
 2. Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy, tym razem na kartę SWOOD Design i wybierz opcję „Usuń” – ta operacja spowoduje zresetowanie karty do jej domyślnego stanu.
  CommandManager SWOOD SOLIDWORKS - jak zresetować ustawienia karty
 3. Jeszcze raz kliknij prawym przyciskiem myszy na dowolną kartę i z menu „Dodaj kartę” wybierz pozycję „SWOOD Design”.
  CommandManager SWOOD SOLIDWORKS
 4. Karta z poleceniami SWOOD Design pojawi się ponownie na ekranie.
  CommandManager SWOOD SOLIDWORKS - dodaj kartę
 5. To dobry moment na dodanie przycisków oraz zmodyfikowanie ich pozycji i rozmiaru. Różne kombinacje opcji dostępnych pod prawym przyciskiem myszy – „Pokaż tekst” oraz „Tekst poniżej” dają różne rezultaty.
  Różny wygląd ikon, w zależności od kombinacji opcji „Pokaż tekst” oraz „Tekst poniżej

  Różny wygląd ikon, w zależności od kombinacji opcji „Pokaż tekst” oraz „Tekst poniżej

 6. Aby usprawnić sobie pracę z SWOOD, warto tutaj dodać pozycje z karty „Tryb przebudowy”, tak aby wszystkie najważniejsze opcje dodatku SWOOD znalazły się w jednym miejscu. W oknie „Dostosuj” przejdź do karty „Polecenia” a następnie z listy wybierz pozycję „Tryb przebudowy” i przenieś znajdujące się tam przyciski na nowo utworzoną kartę SWOOD Design.
  CommandManager SWOOD SOLIDWORKS - tryb przebudowy
 7. Operacje można porządkować w grupy przy pomocy separatorów. Aby ustawić separator przed wybranym poleceniem, należy klikając prawym przyciskiem myszy wybrać opcję „Rozpocznij grupę”.
  CommandManager SWOOD SOLIDWORKS - rozpocznij grupę

Sposób drugi – korzystanie z pasków narzędzi

Praca z dodatkiem SWOOD Design nie wymaga korzystania z karty CommandManager. Wszystkie opcje będą łatwo dostępne po wywołaniu 2 dodatkowych pasków narzędzi – SWOOD Design oraz Tryb przebudowy. Dodatkowo, mamy większą swobodę w ułożeniu tych elementów interfejsu na ekranie, co umożliwia posiadanie większego obszaru roboczego.

Aby uaktywnić wymienione paski, klikamy prawym przyciskiem myszy w dowolną kartę i z menu „Paski narzędzi” wybieramy potrzebne elementy.

CommandManager SWOOD SOLIDWORKS - wykorzystanie pasków narzędzi

Dodane paski można ułożyć w dowolnym miejscu, wystarczy tylko złapać kursorem za uchwyt obiektu i przeciągnąć w preferowane miejsce, np. na lewą pionową krawędź ekranu.

CommandManager SWOOD SOLIDWORKS

Ustawienia dostosowanego interfejsu można zapisać przy pomocy opcji „Zapisz/Przywróć ustawienia” do wykorzystania na innych komputerach lub w przypadku odtworzenia stanu właściwego w przypadku ponownej awarii.

Więcej o zapisie oraz przywracaniu ustawień dowiesz się z tego artykułu: “Przenoszenie ustawień użytkownika pomiędzy instalacjami SOLIDWORKS lub DraftSight – praca zdalna

Podziel się:

Ukończyłem Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu na Wydziale Technologii Drewna. W DPS Software zajmuję się wsparciem technicznym klienta w zakresie oprogramowania SOLIDWORKS oraz SWOOD. Projektuję z pasji, głównie meble i elementy wyposażenia wnętrz. Hobbystycznie zajmuje się również fotografią analogową oraz projektowaniem graficznym.