Strona głównaAktualnościCadMouse – myszka dedykowana dla inżynierów

CadMouse – myszka dedykowana dla inżynierów

3dconnextion_cadmouse

CadMouse – myszka dedykowana dla inżynierów

Dziś na światło dzienne została wydana myszka komputerowa zaprojektowana specjalnie dla profesjonalistów CAD od 3DConnexion.

Poprzez połączenie bardzo wydajnego, ergonomicznego sprzętu z inteligentnym, prostym w użyciu oprogramowaniem, CadMouse firmy 3Dconnexion zapewnia wydajność pracy na poziomie, który nie jest możliwy do osiągnięcia przy użyciu zwykłej myszki, zarówno w, jak i poza środowiskiem CAD.

Od ponad 20 lat flagowe produkty 3Dconnexion – myszki 3D – umożliwiają zaawansowaną nawigację 3D dla użytkowników aplikacji CAD. SpaceMouse obsługiwany ręką niedominującą troszczy się o wygodną nawigację w trójwymiarze, podczas gdy zwykłą myszką w drugiej ręce możemy wybierać polecenia i tworzyć. Jednak z biegiem lat specjaliści firmy 3Dconnexion zauważyli, jak bardzo sfrustrowani są klienci korzystający z prostych myszek komputerowych. Widać było, że potrzebują czegoś więcej – więc to zbudowaliśmy.

CAD mouse - 3dconnexion

“Stworzyliśmy produkt CadMouse, ponieważ użytkownicy CAD nas o to prosili.” mówi Antonio Pascucci, Wiceprezes 3Dconnexion. „Poświęciliśmy dużo czasu, by zrozumieć, czego tak naprawdę potrzebują, zanim połączyliśmy właściwości doskonałego sprzętu z oprogramowaniem w jeden super produkt.”

“Cieszymy się, że wraz z wprowadzeniem na rynek myszki CadMouse, mogliśmy spełnić oczekiwania specjalistów CAD z tak wielu branż i profesji,” dodał Antonio Pascucci. „Niezwykle ważne jest dla nas również to, że CadMouse wprowadza oferowany przez nas styl pracy na dwie ręce na zupełnie nowy poziom.

Innymi słowy używanie myszki CadMouse razem z myszką 3D typu SpaceMouse Pro czy SpaceNavigator umożliwia nowy sposób interakcji z cyfrowymi treściami, który nie był możliwy nigdy wcześniej.”

Dowiedz się, w jaki sposób właściwości myszki CadMouse wyprzedzają i deklasują zwykłą myszkę:

Pełnowymiarowy, dedykowany przycisk środkowy – każdy użytkownik CAD wie, jak bardzo jest uzależniony od środkowego przycisku myszy, ale większość zwyczajnych myszy ma tą właściwość schowaną pod kółkiem. Myszka CadMouse posiada dedykowany, pełnowymiarowy środkowy przycisk, dzięki któremu nie ma już potrzeby klikania niewygodnym kółkiem nawet tysiąc razy dziennie.

QuickZoom – szybkie, płynne przybliżanie i oddalanie modeli i rysunków za pomocą jednego kliknięcia przycisku pod kciukiem. Połączenie tej funkcji z nawigacją w technologii sześciu stopni swobody ruchu możliwą dzięki myszce 3D firmy 3Dconnexion jeszcze bardziej udoskonala styl pracy obiema rękami.

Kółko Smart Scroll – automatyczna funkcjonalność kółka do przewijania w zależności od aktywnej aplikacji. Precyzyjne powiększanie i pomniejszanie z dokładnością co do kliknięcia w aplikacjach CAD lub szybkie przewijanie w przeglądarkach i dokumentach. To płynny sposób obsługi, którego nie zapewniają inne myszy.

Zaawansowany czujnik laserowy – dzięki czułości 8200 dpi i częstotliwości próbkowania aż do 1000 Hz (czas reakcji: 1 milisekunda) klikasz dokładnie tam, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Mysz CadMouse zapewnia poziom precyzji, której specjaliści CAD wymagają i na którą zasługują.

Przycisk gestów / menu radialne – przycisk gestów na myszy CadMouse otwiera specyficzne dla środowiska menu radialne. Proste przesunięcie kursora w lewo, prawo, w górę czy w dół aktywuje wybraną komendę.

Optymalnie dopracowana podstawa PTFE – z uwagi na to, że 3Dconnexion specjalizuje się w branży CAD, dużą wagę przywiązujemy do wpływu materiałów i geometrii na tarcie statyczne i kinetyczne w trakcie ruchu myszą. To szczególnie ważne, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że zaawansowani specjaliści CAD mogą wykonywać ruchy myszką o łącznej długości nawet do 1 km na tydzień. Mysz CadMouse firmy 3Dconnexion jest wyposażona w optymalnie opracowaną podstawę wykonaną z materiału PTFE, który ma jeden z najniższych współczynników tarcia po powierzchni, co prowadzi do prawie idealnej równowagi. Rezultat? CadMouse porusza się dokładnie tak, jak tego chcesz – cały czas.

TUTAJ dowiesz się więcej na temat myszki CadMouse firmy 3Dconnexion.

Myszka CadMouse firmy 3Dconnexion dostępna będzie na rynku pod koniec lutego w sugerowanej cenie 99 EUR. W momencie wprowadzenia na rynek urządzenie wspierane będzie przez systemy Microsoft Windows 8, Windows 7 oraz Windows Vista.

Podziel się:

Swoją przygodę w firmie DPS Software zacząłem, jeszcze jako student, na praktykach gdzie rozwijałem umiejętności w posługiwaniu się oprogramowaniem SOLIDWORKS. Dzięki temu po uzyskaniu dyplomu otrzymałem propozycję pracy. Firma dała mi możliwość rozwijania swoich zainteresowań w kierunku marketingu i tak od prawie 10 lat łączę wiedzę inżynierską z marketingiem.