Strona głównaSolidCAMCzas maszynowy SolidCAM – Szybsza weryfikacja postępów

Czas maszynowy SolidCAM – Szybsza weryfikacja postępów

czas maszynowy solidcam cam

Czas maszynowy SolidCAM – Szybsza weryfikacja postępów

W dzisiejszym artykule omówimy sobie kilka użytecznych funkcji, które zmniejszą czas projektowania procesów technologicznych. Czas maszynowy jesteśmy wstanie wyświetlić w nowym drzewku operacji SolidCAM z wyszczególnieniem dla każdej z operacji. Dodatkową funkcją jest widok zaktualizowanej przygotówki bezpośrednio w obszarze roboczym. Zaletą zastosowania tych funkcji jest możliwość jeszcze szybszej weryfikacji postępów w naszej pracy bez potrzeby przeprowadzania symulacji.

  • Wyświetlanie czasu operacji w drzewie operacji

czas operacji solidcam

Używając PPM otwórzmy zakładkę Operacje, a następnie wybierzmy Widok drzewa CAM > Pokaż czas maszynowy

widok drzewa cam

Po aktywowaniu w drzewku operacji CAM pojawia się maszynowy czas operacji

maszynowy czas operacji

  • Widok zaktualizowanej przygotówki w przestrzeni roboczej

Do tej pory aby zobaczyć resztkę materiału zmuszeni byliśmy do przeprowadzenia symulacji. Od teraz widok resztki materiału wyświetlany jest bezpośrednio na detalu. Dzięki funkcji automatycznego przeliczania po każdej operacji przygotówka jest aktualizowana i zmienia się wraz z ubytkiem materiału. W celu użycia tej funkcji z drzewka operacji CAM wybieramy funkcję Zaktualizowana przygotówka, a następnie Oblicz.

przygotówka cam

solidcam przygotówka

Podziel się:

Sympatyczny i pomocny, uwielbiam podróżować po świecie poszerzając swoje horyzonty. Do moich głównych zainteresowań należą maszyny CNC, programowanie oraz jazda cross. Masz pytania napisz chętnie Ci pomogę :)