Strona głównaProduktyEPDM i Microsoft Active Directory – import użytkowników – cz. 2

EPDM i Microsoft Active Directory – import użytkowników – cz. 2

epdm

EPDM i Microsoft Active Directory – import użytkowników – cz. 2

W poprzednim poście doszliśmy do momentu, w którym oznajmiliśmy systemowi EPDM o logowaniu przez Active Directory. Kolejnym krokiem jest import użytkowników. Aby wykonać tą operację należy zalogować się do swojej przechowalni w narzędziu administracyjnym i wybrać okno zarządzania użytkownikami:

epdm

Przy okazji warto zwrócić uwagę, że jeśli wcześniej mieliśmy włączone logowanie „klasyczne”, użytkownicy wtedy dodani mają małe plusy przy nazwach. Jedynym „super-użytkownikiem” jest „Admin”.

Okno użytkowników może być puste:

active

Aby dodać użytkowników, należy wybrać przycisk „Lista użytkowników”, w tym momencie użytkownicy Active Directory powinni zostać wyświetleni na liście:

epdm

Jeśli użytkowników nie ma na liście, musisz wrócić do ustawień logowania w Ustawieniach Serwera Archiwum i upewnić się, że importujesz właściwe grupy użytkowników:

epdm

Dodatkowo w powyższych ustawieniach można wybrać magiczny ptaszek – „Logowanie automatyczne”. Dzięki logowaniu automatycznemu użytkownik nie będzie musiał po raz kolejny logować się do EPDM! Wystarczy że zostanie poprawnie zautentykowany w AD.

Dodam tutaj mały trick – wszystko jest w porządku gdy logujemy się na swojego użytkownika. Co w przypadku gdy wyjątkowo chcielibyśmy użyć innego loginu (np. admin)? Możemy włączyć opcje automatycznego logowania dla wszystkich w oknie pokazanym powyżej, natomiast opcję tą można włączyć lub…. wyłączyć indywidualnie. Wystarczy wejść do Narzędzia Administracyjnego EPDM (które wbrew pozorom nie jest instalowane tylko u administratorów) i na samym dole drzewa wyszukać opcję „Ustawienia”:

ustawienia epdm

W oknie „Ustawień” mam możliwość wyboru trybu logowania, w zależności od przechowalni oraz odznaczenia opcji logowania automatycznego. Może się przydać, szczególnie jeśli użytkownicy nie mają pełnych praw:

ustawienia epdm

Post jest kontynuacją artykułu – EPDM i Microsoft Active Directory – włączanie integracji – Cz.1

Podziel się:

Dyrektor Techniczny w DPS Software, z firmą związany od 2006 roku. Jego obszarem działalności jest zarządzanie kompetencjami technicznymi DPS oraz systemy IT/PDM/PLM. Zrealizował jako Konsultant lub Project Manager wiele udanych projektów, w tym integracje z systemami klasy MRP/ERP. Interesuje się również takimi tematami jak motywacja i zarządzanie sobą w czasie. Prywatnie fan motor-sportu (aktywny kierowca) oraz dobrej książki.