Strona głównaDraftSightJak odnowić subskrypcję DraftSight Standard, Professional, Premium i zyskać kartę podarunkową Amazon o wartości 25$?

Jak odnowić subskrypcję DraftSight Standard, Professional, Premium i zyskać kartę podarunkową Amazon o wartości 25$?

Jak odnowić subskrypcję draftsight? Odnowienie licencji DraftSight - CleverBridge

Jak odnowić subskrypcję DraftSight Standard, Professional, Premium i zyskać kartę podarunkową Amazon o wartości 25$?

Jesteś posiadaczem rocznej subskrypcji, umożliwiającej pracę z programem DraftSight w wersji Standard, Professional lub Premium? Jeśli tak, to zapewne pod koniec okresu subskrypcji, w swojej skrzynce znajdziesz mail informujący o nadejściu terminu płatności za jej przedłużenie.

Odnowienie/przedłużenie subskrypcji DraftSight

Subskrypcja DraftSight - przedłużenie wznowienie subskrypcji DraftSight

Przypominamy, że od 2019 roku, program DraftSight jest płatny w każdej dostępnej wersji, a licencja jest udzielana na okres jednego roku (z wyjątkiem wersji Enterprise i Enterprise Plus). Dlatego, aby nie stracić możliwości dostępu do programu po zakończeniu poprzedniego okresu rozliczeniowego, wykonaj przelew zgodnie z instrukcją zawartą w mailu od CleverBridge (sklep internetowy obsługujący zamówienia subskrypcji/licencji DraftSight). Po przetworzeniu płatności otrzymasz mail z potwierdzeniem reaktywacji subskrypcji oraz FV w załączniku.

Subskrypcja DraftSight - przedłużenie wznowienie subskrypcji DraftSight

Zauważ, że numer seryjny produktu oraz numer referencyjny cleverbridge, pozostają takie same, jak te wygenerowane przy pierwszym zakupie programu. Pamiętaj o zachowaniu tych danych, które są niezbędne do ewentualnych zapytań technicznych oraz dezaktywacji licencji w przypadku uszkodzenia komputera. W mailu znajdziesz również informację kiedy będzie przypadać kolejna płatność za oprogramowanie, wraz z kwotą do zapłaty.

Dokonałem zapłaty za odnowienie subskrypcji, jednak nadal w programie DraftSight otrzymuję monit o końcu ważności licencji?

To normalne zachowanie programu i nie stanowi ono powodów do niepokoju. Informacja o posiadaniu licencji jest pobierana z serwera firmy Dassault Systemes w trakcie aktywacji programu po jego instalacji, a następnie przechowywana w rejestrze systemu Windows. Serwer licencji nie jest przez program ciągle „odpytywany”, czy nastąpiła zmiana licencji, jedynie w trakcie procesu aktywacji i dezaktywacji produktu.

Aby program poprawnie zaczytał informację o odnowieniu subskrypcji należy:

 1. Uruchomić program DraftSight,
 2. Po zamknięciu monitu o końcu subskrypcji, rozwinąć przycisk pomocy, a następnie kliknąć „Dezaktywuj DraftSight”,
  Subskrypcja DraftSight - przedłużenie wznowienie subskrypcji DraftSight - CleverBridge
 3. W kolejnym oknie zostawić domyślną opcję „Aktywacji Automatycznej przez Internet” oraz podać adres email, kliknąć przycisk „Dalej”,
  Subskrypcja DraftSight - przedłużenie wznowienie subskrypcji DraftSight
 4. Po otrzymaniu odpowiedzi o dezaktywacji produktu, zamknąć okno aktywatora i okno programu,
 5. Uruchomić ponownie program DraftSight, pojawi się okno aktywatora z kluczem produktu, kliknąć przycisk „Dalej ”,
  Subskrypcja DraftSight - przedłużenie wznowienie subskrypcji DraftSight
 6. W kolejnym oknie ponownie zostawić opcję „Aktywacji Automatycznej przez Internet” oraz podać adres email (jeżeli nie będzie wyświetlony), kliknąć przycisk „Dalej”,
 7. W oknie podsumowania aktywacji, data końca subskrypcji zostanie zaktualizowana, można zamknąć okno aktywatora i ponownie korzystać z programu, na nowej licencji.
  Subskrypcja DraftSight - przedłużenie wznowienie subskrypcji DraftSight

Odnowiona subskrypcja umożliwia korzystanie z najnowszej wersji programu DraftSight, zatem nic nie stoi na przeszkodzie aby zaktualizować program. Przed aktualizacją, należy dezaktywować licencję zgodnie z instrukcją zapisaną powyżej, a następnie odinstalować starą wersję z poziomu Panelu Sterowania i apletu Programy i funkcje lub wpisując w wyszukiwarkę systemu Windows frazę „Dodaj lub usuń programy”. Najnowszą wersję programu DraftSight, zawsze znajdziesz pod tym adresem: https://www.dps-software.pl/draftsight/

Bonus za odnowienie subskrypcji – karta podarunkowa Amazon o wartości 25$

Aby uzyskać bonus w postaci karty podarunkowej Amazon, należy w mailu potwierdzającym zakup odpowiedzieć na pytanie (w skali od 1 do 10): „Na ile prawdopodobne jest, że polecisz DraftSight znajomym?”.

Subskrypcja DraftSight - przedłużenie wznowienie subskrypcji DraftSight

Po wybraniu odpowiedzi, zostaniemy przekierowani do strony TrustRadius, gdzie klikamy na przycisk „Save My Rating”, a następnie dokonujemy rejestracji na stronie, po czym zostaniemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań związanych z pracą w programie. Wypełnienie ankiety zajmuje około 30 minut, a karta podarunkowa zostanie udostępniona mailowo, jeżeli nasza recenzja zostanie opublikowana. Akcja może zostać zakończona przez producenta w dowolnej chwili. W momencie publikacji artykułu program “bonus za recenzje” jest aktywny.

 

Podziel się:

Ukończyłem Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu na Wydziale Technologii Drewna. W DPS Software zajmuję się wsparciem technicznym klienta w zakresie oprogramowania SOLIDWORKS oraz SWOOD. Projektuję z pasji, głównie meble i elementy wyposażenia wnętrz. Hobbystycznie zajmuje się również fotografią analogową oraz projektowaniem graficznym.