Strona głównaSolidCAMJak tworzyć procesy obróbcze w SolidCAM

Jak tworzyć procesy obróbcze w SolidCAM

procesy obróbcze w solidcam dpstoday

Jak tworzyć procesy obróbcze w SolidCAM

Dziś zajmiemy się istotnym tematem dotyczącym zwiększenia efektywności naszych projektów. Procesy obróbcze, o których dziś sobie powiemy to łatwe do zdefiniowania zestawy szablonów obróbczych, które możemy stosować do naszych detali. Proces obróbczy umożliwi nam stworzenie kolejnych operacji oraz naniesienie ich na nasz model. Procesy obróbcze możemy stosować dla operacji frezarskich tokarskich oraz wdm.

procesy obróbcze frezowanie solidcam

Dla naszego detalu będziemy chcieli stworzyć operacje wybranie kieszeni.

Po zdefiniowaniu procesu przechodzimy do definicji jego nazwy oraz przypisujemy mu maszynę CNC. W menadżerze definicji procesów obróbczych definiujemy rodzaj dodawanej operacji – tutaj jako operację wybieramy Wybranie/Kieszeń

procesy obróbcze wybieranie kieszeni solidcam

W dalszej kolejności definiujemy wszystkie zmienne potrzebne do opisania naszej operacji, mogą to być zmienne definiowane przez użytkownika lub zmienne pochodzące z programu SolidCAM.

definicja procesów obróbczych solidcam

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej koniecznie zobacz film instruktażowy z komentarzem głosowym

Podziel się:

Sympatyczny i pomocny, uwielbiam podróżować po świecie poszerzając swoje horyzonty. Do moich głównych zainteresowań należą maszyny CNC, programowanie oraz jazda cross. Masz pytania napisz chętnie Ci pomogę :)