Strona głównaSOLIDWORKSJak wyłączyć SOLIDWORKS Resource Monitor?

Jak wyłączyć SOLIDWORKS Resource Monitor?

Jak wyłączyć SOLIDWORKS Resource Monitor

Jak wyłączyć SOLIDWORKS Resource Monitor?

Czym jest Resource Monitor? Jest to narzędzie, którego zadaniem jest nadzór zasobów wykorzystywanych przez SOLIDWORKS. Gdy program zauważy małą ilość dostępnej pamięci czy ogólnie ujmując – zasobów pojawi się komunikat na pasku zadań (jak na zdjęciu powyżej).

Pamiętajmy jednak, że z jakiegoś powodu te komunikaty się pojawiają – warto uruchomić SOLIDWORKS Rx i zweryfikować sprawność działania naszego sprzętu. Co w przypadku, w którym Resource Monitor jest wyświetlany nagminnie? Jak możemy sobie z tym poradzić tak aby móc korzystać z oprogramowania i pracować dalej?
 
1) Otwieramy okno Menu start i wpisujemy „Ustawienia”, klikając enter lub LPM na daną ikonkę przechodzimy do ustawień:
 
SOLIDWORKS Resource Monitor
 
2) Kolejnym krokiem jest wybranie obszaru „System” lub wprowadzenie w wyszukiwarkę „Powiadomienia i akcje” tak aby od razu przejść do interesującej nas zakładki:
 
SOLIDWORKS Resource Monitor
 
3) Gdy już znajdziemy się w zakładce „Powiadomienia „SOLIDWORKS Resource Monitor” na liście „Powiadomienia od tych nadawców”. Gdyby zaszła sytuacja, w której ta pozycja w tym miejscu się nie pojawia oznacza to, że SOLIDWORKS nie jest uruchomiony:
 
SOLIDWORKS Resource Monitor
 
4) Po zaznaczeniu pozycji „SOLIDWORKS Resource Monitor” mamy możliwość modyfikacji preferowanych przez nas ustawień dot. powiadomień powyższego narzędzia. Po przełączeniu „Powiadomienia” z pozycji „Włączone” na „Wyłączone” nastąpi automatyczne wyłączenie wszystkich rodzajów komunikatów:
 
SOLIDWORKS Resource Monitor
 
Zaznaczam jednak, że Resource Monitor jest bardzo istotnym elementem pracy w SOLIDWORKS. Nie zaleca się jego całkowitej dezaktywacji. Gdy wyłączymy powiadomienia może to
skutkować utratą projektów, danych a nawet awarią systemu ponieważ nie będziemy świadomi aktualnego braku zasobów. Co za tym idzie zachęcam do wyłączenia tylko tego co irytuje podczas pracy – np. dźwięku.

Podziel się:

Ukończyłem Politechnikę Poznańską na wydziale Mechanika i Budowa Maszyn. Swoje doświadczenie w projektowaniu 3D zdobywałem modelując felgi samochodowe. Poza pracą pasjonuje się Formułą 1, lubię również aktywnie spędzać czas biegając i ćwicząc na siłowni.