Strona głównaSolidCAMSOLIDCAM – Tworzenie operacji wiertarskich

SOLIDCAM – Tworzenie operacji wiertarskich

solidcam tworzenie operacji wiertarskich

SOLIDCAM – Tworzenie operacji wiertarskich

Witajcie, w tym artykule powiemy sobie o użytecznej funkcji jaką jest Operacja Kreatora Otworów, która pozwoli na tworzenie operacji wiertarskich. Operacja ta na podstawie utworzonego otworu w SOLIDWORKS umożliwia sprawne tworzenie operacji wiertarskich. Koncentrując się na naszym przykładzie gdzie mamy osiem identycznych otworów gwintowanych M4 musielibyśmy te otwory nawiercić, następnie przewiercić oraz gwintować. Potrzebowalibyśmy do tego aż trzech operacji, tracąc czas na ich utworzenie oraz dobór narzędzia. Z pomocą przychodzi nam Operacja kreatora otworów, która w błyskawiczny sposób umożliwiają utworzenie operacji dla otworów gwintowanych, pogłębianych stożkowo, pogłębienia walcowe oraz otworów prostych.

Operacja kreatora otworów solidcam

Operacja kreatora otworów oparta jest na algorytmach eksperckich, które w sprawny sposób odszukują podobną geometrię a następnie dobierają za nas narzędzia wiertarskie.

narzędzia wiertarskie solidcam

Operacja Kreatora Otworu dostępna jest w module podstawowym 2.5D chcesz wiedzieć więcej obejrzyj naszą wideo instrukcję.

Podziel się:

Sympatyczny i pomocny, uwielbiam podróżować po świecie poszerzając swoje horyzonty. Do moich głównych zainteresowań należą maszyny CNC, programowanie oraz jazda cross. Masz pytania napisz chętnie Ci pomogę :)