Strona głównaProduktySurfcam – Opcja Wykrywanie płaskich regionów oraz Resztek pośrednich [+WIDEO]

Surfcam – Opcja Wykrywanie płaskich regionów oraz Resztek pośrednich [+WIDEO]

surfcam wykrywanie płaskich regionów

Surfcam – Opcja Wykrywanie płaskich regionów oraz Resztek pośrednich [+WIDEO]

Ten temat zostanie w pełni poświęcony obróbce zgrubnej z wykorzystaniem opcji Wykrywania płaskich regionów oraz Resztek pośrednich – gorąco zachęcam do zapoznania się z tematem!!!

WYKRYWANIE PŁASKICH REGIONÓW

W celu wykonania obróbki z opcją wykrywania regionów płaskich z zakładki Obróbka wybierzmy cykl frezarski – Zgrubny.

zgrubny

Podczas definiowania operacji w zakładce głębokość znajduje się opcja Wykryj płaskie regiony, zaznaczenie tej opcji powoduje generowanie dodatkowej ścieżki na każdym płaskim regionie. Zapobiega pozostawianiu niedorobionych powierzchni na dnie kieszeni lub półek.

wykryj płaskie regiony

Obrazki poniżej przedstawiają różnice pomiędzy wygenerowanymi ścieżkami narzędzia z włączoną oraz wyłączoną opcją Wykryj płaskie regiony. Szczególną uwagę należy zwrócić na ilość ścieżek narzędzia z włączoną opcją Wykryj płaskie regiony. Jak widzimy opcja ta powoduje dodanie dodatkowego przejścia na w obszarze płaskiego regiony – ma to na celu zwiększenie dokładności obrabianego detalu.

wyłączone wykrywanie regionów

włączone wykrywanie regionów

Jak widzimy w operacji z włączoną opcją Wykryj regiony płaskie mamy 3 ścieżki narzędzia, czyli o jedna więcej względem operacji bez zaznaczonej opcji Wykryj regiony płaskie.

RESZTKI POŚREDNIE

Resztki pośrednie mogą być stosowane w celu zmniejszenia kroku w bok w cyklu obróbki zgrubnej. Strategia Resztek pośrednich zawsze obrabia od dołu do góry, w ramach każdego kolejnego przejścia. Ma to na celu ograniczenie zbędnych ścieżek narzędzia. Metoda ta pozwala na dokonywanie obróbki zgrubnej jaki i pół-wykańczającej w jednym cyklu, pozwalając jednocześnie narzędziu do cięcia na pełnej długości roboczej. Metoda opcje pośrednie znajduje się w zakładce Głębokość > Resztki pośrednie > Edycja

resztki pośrednie edycja

resztki pośrednie ogólne

  • Szerokość % – Określa odległość pomiędzy kolejnymi ścieżkami narzędzia (maksymalna wartość to 50%) wyrażona procentowo względem średnicy narzędzia
  • Głębokość skrawania – Określa głębokość skrawania dla kolejnego przejścia ( dla resztek pośrednich)
  • Posuw % – Posuw dla resztek pośrednich jest określony procentowo względem posuwu na karcie Ogólne

Obrazki poniżej przedstawiają obróbkę bez zastosowania resztek pośrednich oraz obróbkę z zaznaczoną opcją Resztki pośrednie ( jako głębokość skrawania przyjęto wartość 0,5 mm)

Bez opcji Resztek pośrednich

bez opcji resztek pośrednich

Z włączona opcją Resztek pośrednich (głębokość skrawania 0,5 mm)

włączona opcja resztek pośrednich

 Zobacz film

Podziel się:

Sympatyczny i pomocny, uwielbiam podróżować po świecie poszerzając swoje horyzonty. Do moich głównych zainteresowań należą maszyny CNC, programowanie oraz jazda cross. Masz pytania napisz chętnie Ci pomogę :)