Strona głównaProduktyWyszukiwanie w treści dokumentów w EPDM

Wyszukiwanie w treści dokumentów w EPDM

SolidCAM

Wyszukiwanie w treści dokumentów w EPDM

Często zdarza się nam, że chcemy odszukać plik na komputerze znając tylko zawartość dokumentu, ale nie pamiętamy nazwy pliku. Z pomocą przychodzi nam, w takim przypadku, system SolidWorks Enterprise PDM dzięki funkcji wyszukiwania po zawartości.
System umożliwia wyszukiwanie po treści dokumentów, bez konieczności instalowania dodatkowych filtrów indeksowania, następujących formatów plików:

  • pliki MS Office,
  • wiadomości e-mail,
  • pliki tekstowe,
  • pliki HTML.

Dodatkowo po zainstalowaniu filtrów do indeksowania możemy przeszukiwać kolejne rodzaje plików takie jak: TIFF, DWG, PDF, pliki graficzne i wiele innych. Po zainstalowaniu programu SolidWorks na serwerze indeksowania jest możliwe również wyszukiwanie rysunków, złożeń, części po właściwościach, użytym materiale, informacjach wpisanych na tabelce rysunkowych, nazwach operacji i wszystkich informacjach tekstowych wpisanych w pliku.

Użycie funkcji wyszukiwania po zawartości

Przed użyciem funkcji wyszukiwania po zawartości należy włączyć indeksowanie serwera. Instrukcja włączenia indeksowania znajduje się w pliku Installation Guide.pdf w punkcie 6 „Konfigurowanie przeszukiwania zawartości”. Plik instrukcji jest umieszony w katalogu instalacyjnych EPDM-> Lang->PL (standardowo będzie to lokalizacja C:\Program Files\SolidWorks Enterprise PDM\Lang\PL).

 

Funkcja wyszukiwania po zawartości jest umieszczona w wyszukiwarce „Pełne wyszukiwanie”.

Pełne wyszukiwanie

Następnie wchodzimy w zakładkę zawartość i wpisujemy tekst, który chcemy znaleźć w plikach.

 

Przykłady użycia

Wyszukiwanie zawartości plików MS Office.

Produkty SOLIDWORKS

Wyszukiwanie w zawartości plików PDF (po dodaniu filtra Foxit).

SolidCAM

 

Podsumowanie:

SolidWorks Enterpirse PDM umożliwia wyszukiwanie plików nie tylko po właściwościach, ale pozwala również wyszukiwać dokumenty po fragmencie tekstu w nich zawartych. Dzięki zastosowaniu dodatkowych filtrów możemy wyszukiwać każdy rodzaj dokumentu po treści np. PDF, DWG, DXF oraz rysunki SolidWorks.

Podziel się:

Kieruje Działem Programistycznym w DPS Software, z firmą związany od 2011 roku. Brał udział w wielu udanych projektach wdrożeniowych i programistycznych systemu PDM, w tym integracjami z systemami klasy ERP/CRM/MRP/CAD oraz tworzeniem dodatków do systemu EPDM i SOLIDWORKS.