Strona głównaSWOODZbyt obszerny katalog okuć meblowych | SWOOD

Zbyt obszerny katalog okuć meblowych | SWOOD

DPSTODAY katalog okuć meblowych swood swoodbox

Zbyt obszerny katalog okuć meblowych | SWOOD

Dzięki automatyzacji oprogramowania SWOOD znacznie zyskujesz na czasie projektowania. Producenci mebli najczęściej wykorzystują ograniczoną ilość i typ okuć. Podczas dostosowywania programu pod swoje potrzeby konieczne jest dodanie nowych SWOODBox’ów. Jednak obszerność dostarczanej przez nas biblioteki pozwala na wykorzystanie istniejącej bazy. Częstym problemem i pytaniami klientów na szkoleniach jest wybór odpowiedniego okucia według numeru katalogowego. Przy tworzeniu SWOODBox często wykorzystujemy numery katalogowe producentów jako pole do wyboru z listy rozwijalnej. Największym problemem jest wybór odpowiedniego numeru zważywszy na to, że posługujecie się wewnętrznymi nazwami komponentów.

Zróbmy pewien przykład. Dodajemy do szafy półki z podpórkami. Podstawowe parametry są dokładnie opisane np. odsunięcie półki od przodu. Problemy mogą się pojawić z wyborem typu podpórki. Widzimy listę rozwijalną z dużą ilością numerów katalogowych jak poniżej.numery katalogowe swood swoodbox parametry

Najczęstszą reakcją jest śmiech i zdziwienie. Co teraz? Który numer odpowiada za moją podpórkę? Nie chciałbym otwierać katalogu i kartkować około 500 stron, żeby znaleźć odpowiednią pozycję. Dzięki oprogramowaniu SWOOD, nie potrzebujesz szukać informacji w katalogu. Do każdego SWOODBox możesz podpiąć PDF z wycinkiem katalogu. Dostęp do tego pliku uzyskasz poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy w bibliotece na pozycję, którą używasz.

pokaż pdf swood swoodbox półki

Po wybraniu tej pozycji program otworzy plik PDF który zawiera informacje o danym okuciu.

Biblioteka okuć meblowych – Pobierz

Tutaj pojawić się może pytanie, ok ale jak dodać PDF do pliku SOLIDWORKS? Nic prostszego po prostu pobierz odpowiednią stronę/strony z katalogu producenta. Zapisz plik PDF w lokalizacji, w której zapisany jest SWOODBox oraz pod tą samą nazwą. Po odświeżeniu biblioteki pod PPM pojawi się opcja włączenia PDF.

dane okuć meblowych swood swoodbox

Oczywiście alternatywnym rozwiązaniem może być skrócenie listy wyboru do elementów które wykorzystujemy. Jednak pamiętajmy o tym, że z czasem potrzeby w naszej firmie mogą się zmienić i potrzebne będą nam okucia, które zostały usunięte.

Podziel się:

Specjalista techniczny/ trener CAD i SWOOD. Absolwent Politechniki Warszawskiej, posiada certyfikat CSWE. Prywatnie interesuje się piłką nożną. Stara się łączyć pracę z grą w klubie oraz poszerzać wiedzę w zakresie meblarstwa jak i inżynierii odwrotnej.